3 rzeczy wyróżniające dobrego doradcę personalnego

Marzeniem każdego dobrego przedsiębiorcy, prowadzącego własną działalność gospodarczą, jest stworzenie takiego zespołu pracowniczego, który będzie dobrze ze sobą współpracował i w którym niezbyt często będzie dochodziło do nieporozumień (idealna sytuacja to taka, gdy nie dochodzi do nich w ogóle, ale wiadomo – w wyniku stresu łatwiej o napięcia na linii pomiędzy poszczególnymi pracownikami).

Warto więc zastanowić się, jakie cechy czy umiejętności powinien mieć dobry doradca personalny, czyli ktoś, kto pomoże Ci stworzyć zespół.

1. Umiejętność prowadzenia rozmowy

Rozmowa kwalifikacyjna jest pierwszym kontaktem potencjalnego pracownika z pracodawcą – i na odwrót. Dla firmy ważne jest, by przedstawiciel działu HR wywarł na kandydacie dobre wrażenie i aby rozmowa przebiegła w sposób płynny.

2. Znajomość potrzeb firmy

Dobremu doradcy personalnemu trzeba dostarczyć dane na temat profilu idealnego pracownika, przedstawić oczekiwania i korzyści, by mógł zaprezentować je kandydatowi podczas rozmowy i ocenić, na ile ta osoba wpisuje się w wyznaczone kryteria.

3. Egzekwowanie umiejętności lub wiedzy

Każdy kandydat powinien przejść również mały sprawdzian, który pozwoli wyłonić tych najlepszych. Jeśli np. ktoś aplikuje na stanowisko sprzedawcy odkurzaczy, warto poprosić o odegranie roli sprzedawcy i przedstawienie swoich umiejętności sprzedażowych. Dobry doradca z pewnością zorientuje się w ten sposób, kogo można zatrudnić.
Więcej informacji odnośnie doradztwa personalnego można znaleźć pod adresem: http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawcow/doradztwo-personalne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradztwo personalne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *