3 powody, dla których warto korzystać z agencji pracy tymczasowej

Rynek pracy przeszedł ogromne zmiany i w niczym już dziś nie przypomina tego, co miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. Dziś często to pracodawca musi poszukiwać pracownika, a nie pracownik zajęcia.

Powstały również agencje pracy tymczasowej, które ułatwiają odnalezienie się w świecie pracy. Szczególnie często to młodzi ludzie korzystają z ich pomocy. Co oferują takie agencje?

1. Możliwość dorobienia

Zwykle jest to umowa zlecenie lub umowa o dzieło i w takich wypadkach nie mówimy o stałym zatrudnieniu czy pełnym etacie (choć też się może tak zdarzyć). Agencja pracy tymczasowej przyjmuje różnego rodzaju oferty i przedstawia je swoim podopiecznym, lecz nie mają oni obowiązku zgadzać się na daną propozycję.

2. Możliwość zdobycia doświadczenia

Aby mieć większe szanse na rynku pracy, trzeba nabrać odpowiedniego doświadczenia i nabyć określone umiejętności – nawet jeśli tylko przez miesiąc będziesz pracować na produkcji lub w ochronie, to już lepiej będziesz się orientować w tych zawodach na przyszłość.

3. Możliwość zostania w zespole lub ponownego zatrudnienia

Zdarza się też tak, że pracodawcy poszukują pracowników, którym mogą zaproponować przejście na normalną umowę o pracę, jeśli są zadowoleni z wydajności i jakości wykonywanych zadań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Agencje pracy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *